Srebrny debiut Pawła Zagrodnika w kategorii -73kg

Paweł Zagrodnik zajął 2 miejsce w swoim debiucie w kategorii wagowej -73kg. Pierwszy występ judoki GKS Czarni Bytom w nowej wadze miał miejsce podczas turnieju Brno Cup.

W finale Paweł Zagrodnik, który był tak blisko medalu w wadze -66kg na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, przegrał z Czechem Davidem Volkiem. Wcześniej reprezentant Polski wygrał 3 walki, m.in. z innymi czeskimi zawodnikami - w ćwierćfinale z Markiem Kropacem i w półfinale z Vaclavem Cernym.

Na Morwach startowali też inni judocy bytomskiego klubu - w zawodach seniorzy+juniorzy Grzegorz Słabiak -100kg 2 miejsce i open 2 miejsce (w finałach z Czechami Liborem Szvecem i Ivanem Petrem), Hubert Maglewski open 3 miejsce i -100kg 5 miejsce, Marta Wykupil -63kg 3 miejsce. O brąz pokonała Włoszkę Marialuisę Gatto.

W kategorii juniorek i juniorów młodszych bytomianie medali zdobyli 6, a złoty Aleksandra Gaj +70kg.